Bazen mutluluğunu,bazen hüznünü,merakını,sevgisini,kimi zaman öfkesini döktüğü kendi mekanları vardır insanın. Mutfak,bir çok kadın için olduğu gibi benim için de özgür olduğum, keşifler yaptığım,duygularımı her defasında başka bir heyecanla yeni tatlara dönüştürdüğüm en özel alanımdır benim. Bu ilk tanışmanın verdiği büyük heyecanla sözlerime başlarken öncelikle sizlere kendimi tanıtmak istiyorum.

Ben Canan Görenek 1986 doğumluyum. Evliyim ve bir kızım var. Çocukluğumdan bu yana mutfak,benim en çok keyif aldığım ve eğlendiğim yer oldu. Stresli anımda beni rahatlatan,kendimi bulmamı sağlayan tek şey yemek yapmak. Hayal edip yeni şeyler denemek,üretmek, alışılmışın dışına da bambaşka lezzetleri keşfetmek ,unutulmuş,zamanın hızına yenik düşmüş yöresel tatları yeniden gün yüzüne çıkarmak… Ve de en önemlisi yaptıklarımı ailemle ve sevdiklerimle paylaşmak.

Uzun zamandır bu deneyimlerimi farklı insanlara ulaştırmanın yollarını arıyordum. Yeni lezzetleri keşfederken yeni insanlarla tanışmak… Onların da fikirlerini almak. Gün içinde kimi zaman dertleşmek,kimi zaman sevinçleri paylaşmak. Hayatın ağzımızın tadını kaçırdığı anlarda yeni tatlar bularak umutlanmak. İşte tüm bu duygularla çıktım bu yolculuğa.Şunu bilmenizi isterim ki, ne bir aşçıyım ne de bir usta. Sadece yemek yapmaktan mutluluk duyan biriyim. Tek istediğim umutla başladığım bu yolculukta sevgiyle yaptığım yeni tatları sizlerle paylaşarak çoğaltmak.

İçimdeki bu heves ve tatlı heyecanla hepinize ”Pembe Cupcake” bloğumdan ” merhaba” diyorum. Bundan böyle dostlarla kurulan sofralarıma sizlerde davetlisiniz. Çünkü biliyorum ki insan sevdikleriyle birlikteyse yenilen yemekler daha bir lezzetli, sofralar daha bir bereketli.” Pembe Cupcake” ‘de yeni tatlarda buluşmak,güzel ve keyifli sofralar kurmak dileğiyle…

SON EKLENENLER

Üç Renkli Kup

19 Mayıs 2018

0 Yorum